Cuda Podkarpacia: spływ kajakowy Ropą, Wisłoką i Wisłą

Dystans: 220km
Czas: 8dni
Cena: 900zł
Zarezerwuj

Program wycieczki


Dzień 1:


Ropa – Gorlice
Szlak kajakowy zaczyna się nieopodal zapory w Klimkówce, tutaj Ropa ma charakter górski i obfituje w bystrza dając niesamowicie dużą frajdę pływania. Z Klimkówki dość szybko dopływamy do miejscowości Łosie, gdzie czeka na nas pierwsza „przenoska” kajaków przez tzw. próg szalonego Popa. I właśnie na tej „przenosce” warto przystanąć, ponieważ oprócz zabytkowej Cerkwi pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łosiu znajduje się tu jeszcze Zagroda Maziarska, w której mamy możliwość zapoznania się z życiem i rzemiosłem dawnych mieszkańców tych terenów. Zarówno cerkiew jak i zagroda znajdują się praktycznie przy samej rzece. Kolejnym wartym uwagi przystankiem jest Szymbark, gdzie warto zatrzymać się na dłużej. Możemy tutaj zwiedzić zabytkowy Kasztel a w nim muzeum szlacheckie czy Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa. Zarówno Kasztel jak i Skansen znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Z Szymbarku ruszamy w dalszą drogę do Gorlic. Tu czekają na nas kolejne atrakcje jak chociażby Skansen Przemysłu Naftowego „MAGDALENA”, który został utworzony na części zlikwidowanego złoża kopalni Magdalena w Gorlicach, czy Gorlicka Golgota, skąd możemy podziwiać piękną panoramę okolicy.


Dzień 2:


Gorlice – Biecz
Po śniadaniu warto odwiedzić jeszcze Gorlicki Rynek z Ratuszem, w którym aptekę dzierżawił sam Ignacy Łukasiewicz, jak również zapuścić się w przyległe do rynku uliczki. Warto odwiedzić też
Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza oraz Izbę Pamięci Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915”. Teraz pora wyruszyć w dalszą drogę. Tak więc płyniemy do malowniczo położonej miejscowości Biecz. Tu czekają na nas kolejne atrakcje. Nieformalnie od września 1311 do kwietnia 1312 r. Biecz był stolicą Polski, gdyż Władysław Łokietek – przebywał tutaj w trakcie buntu wójta Alberta w Krakowie. W Bieczu warto odwiedzić wszystkie znajdujące się w wąskim skupieniu zabytki, które skrywają niezwykle ciekawe i zaskakujące historie.

Dzień 3:


Biecz – Jasło
Po śniadaniu wyruszymy w emocjonujący spływ do Jasła przez zapierające dech w piersiach krajobrazy. Ale zanim dopłyniemy do Jasła i wpłyniemy z Ropy na Wisłokę zatrzymamy się w Trzcinicy. To właśnie tu znajduje się odkryty i zrekonstruowany pradawny gród zwany „Karpacką Troją”. Jest on znacznie starszy od Biskupina, a jego odkrycie zmieniło pradawną historie Polski. Po zwiedzeniu grodu wyruszymy w dalszą, ale już niedaleką drogę do Jasła. Zwiedzimy to urocze miasto poznając jego najważniejsze zabytki, po czym udamy się na ognisko, gdzie będziemy mogli zasmakować specjałów ze znanych już nie tylko w Polsce tutejszych winnic.
Istnieje również- za dodatkową opłatą- możliwość zorganizowania wieczoru integracyjnego.


Dzień 4:


Jasło – Strzegocice
Tego dnia po śniadaniu wyruszamy na nieco dłuższy niż do tej pory odcinek z Jasła już rzeką Wisłoką do Strzegocic. Towarzyszyć będą nam piękne, dzikie i wciąż jeszcze nieznane szerszemu gronu obszary przyrodnicze. Na trasie występują liczne, głównie piaszczyste wysepki i plaże na których można chwilę odpocząć. Spływ kończymy tego dnia w miejscu niezwykłym – największym na świecie Grodzie Słowiańskim, w którym życie toczy się tak samo jak tysiące lat temu. To nie jest tylko zwykły skansen, to miejsce w którym pasjonaci Słowiańskiej Kultury żyją z zachowaniem wszelkich prawideł życia i gospodarowania panujących w czasach przedchrześcijańskich. Na zakończenie dnia czeka na nas ognisko i strawa podana w tym niezwykłym miejscu.

Dzień 5:


Strzegocice – Dębica
Czas chwilę odpocząć od atrakcji i oddać się kontemplacji otaczającej nas przyrody. Toteż zaraz po tym razem niewczesnym śniadaniu wyruszamy na dalszą część naszej trasy do Dębicy. W trakcie spływu tą trasą, będziemy mieli możliwość podziwiania niezwykłej przyrody. A towarzyszące nam odgłosy bytującego tu ptactwa pozwolą nam pomimo wysiłku związanego z pokonywaniem trasy na zrelaksowanie się i zregenerowanie. W dalszym ciągu będziemy mieli możliwość odpoczynku na licznych wysepkach i plażach. Dla chętnych istnieje możliwość zatrzymania się w Pilźnie, gdzie warto odwiedzić nie tylko zabytkowy Rynek, ale również znajdujące się tu Muzeum Lalek.

Dzień 6:


Dębica – Mielec
Przed nami kolejny etap wyprawy. Dziś po śniadaniu wyruszamy do Mielca. Po drodze warto zatrzymać się w Przecławiu, gdzie znajduje się wybudowany w XV wieku zamek. Dla chętnych osób możliwość odwiedzenia znajdującego się w okolicy unikatowego rezerwatu przyrody Bagno Przecławskie. Tego dnia spływ kończymy na mieleckich Bulwarach, przy których znajduje się zabytkowy Kościół św. Marka i skąd tylko przysłowiowy rzut beretem do Mieleckiej Starówki. W Mielcu warto również odwiedzić unikatowe Muzeum Fotografii „Jadernówka” oraz Pałacyk Oborskich w którym swoją siedzibę ma Muzeum Regionalne w Mielcu.

Dzień 7:


Mielec – Baranów Sandomierski 38km
Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę. Po około dwóch kilometrach czekają na nas dwa niewielkie, aczkolwiek wymagające uwagi bystrza, a po około 20 km zatrzymujemy się w Gawłuszowicach, gdzie znajduje się wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO drewniany kościół pod wezwaniem św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Po zwiedzeniu kościoła ruszamy dalej, by już po chwili wpłynąć na królową polskich rzek Wisłę. Wciąż towarzyszyć będą nam piaszczyste wyspy, plaże a także bytujące tu ptactwo i inne zwierzęta. Rzeka stanie się jednak nieporównywalnie szersza niż podczas naszej dotychczasowej trasy, a nurt spokojny i dostojny. W Baranowie Sandomierskim czeka na nas niezwykły Zamek wzniesiony pod koniec XVI wieku, na miejscu dawniejszego obronnego dworu rycerskiego. Ze względu na niezwykłą architekturę zamek nazywany jest drugim Wawelem.


Dzień 8:


Baranów Sandomierski – Sandomierz 36km
Po śniadaniu rozpoczynamy ostatni dzień naszej wyprawy. W przepięknym otoczeniu przyrody spokojnie zmierzamy do Sandomierza, gdzie kończy się nasza kilkudniowa przygoda. To niezwykle malownicze miasto z mnóstwem zabytków, ale również atrakcji przyrodniczych jak znajdujący się tu Wąwóz Lessowy czy pobliskie Góry Pieprzowe. Sandomierz jako miasto jest też bohaterem licznych planów filmowych.

Cena 900 zł/os zawiera:

– udostępnienie sprzętu: kajaki, deski SUP, kamizelki, wiosła
– przejazd komfortowym busem,
– 7 noclegów w pensjonacie lub pod namiotami,
– opiekę pilota – przewodnika, ratowników wodnych
– ubezpieczenie KL, NNW,

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
– lokalnego przewodnika,
– wieczoru integracyjnego.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download lava firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course

Zarezerwuj

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą

    Wszystkie spływy i imprezy na rzece Wisłoka
    Zobacz także: